вівторок, 21 червня 2016 р.

Цифрові освітні ресурси на уроках

Цифрові освітні ресурси на уроках  

     Використання ЦОР у сфері освіти дозволяє педагогам якісно змінити зміст, методи і організаційні форми навчання. Удосконалюються інструменти педагогічної діяльності, підвищуються якість і ефективність навчання. ЦОР мають масу переваг в порівнянні з традиційними засобами навчання:
     Метою цифрових освітніх ресурсів є посилення інтелектуальних можливостей учнів в інформаційному суспільстві, а також підвищення якості навчання на всіх щаблях освітньої системи.


Підготовка вчителя до уроку


Урок информатики (3 или 5 класс)
Тема урока. Объекты и их свойства

Цели урока:
учебная: сформировать представление об объектах и их свойствах; значениях свойств объектов, о классификации объектов, научить приводить примеры объектов, свойства объектов, значения свойств объектов, научить классифицировать объекты по одному из свойств.
развивающая: развивать культуру речи, абстрактное и логическое мышление; развивать умение анализировать, выделять главное, сравнивать, строить аналогии, обобщать и систематизировать информацию.
воспитывающая: воспитывать собранность, организованность, ответственность, формировать умение сотрудничать в группе.

Оборудование и наглядность: доска, компьютер, инструкции по ТБ в кабинете информатики, компьютерный тренажёр.


Конспект уроку


Этап
К-во минут
1. Организационный этап.
2
2. Проверка домашнего задания.
2
3. Мотивация учебной деятельности.
3
4. Изучение нового материала.
15
5. Усвоение знаний.
19
6. Подведение итогов. Рефлексия.
2
7. Домашнее задание.
Повторить (или для детей, которые пропустили урок, размещено на блоге учителя)
2

Створення плану-конспекту: 30 хв

Створення презентації: 50 хв

Створення домашнього завдання: 30 хв

Дидактичні можливості програм офісного пакету

Дидактичні можливості програм офісного пакету

     Пакет Office - містить потужні прикладні програми, які легко працюють з текстами, числами та зображеннями. За допомогою цих програм вчитель може створити різноманітні дидактичні матеріали: для уроку або домашнього завдання, для групової або індивідуальної роботи, для класної або позакласної роботи тощо.

     WORD - потужний текстовий процесор, який дозволяє швидко створювати документ будь-якої складності з різних позначок: конспект. доповідь, реферат, кросворд, форму для тестування тощо. 

     EXCEL - табличний процесор, який може виконувати різні арифметичні дії над елементами таблиць, крім того, самостійно може виконувати різні операції: створення діаграм та графіків, створення банків даних та ін. Використовують програму Excel для різноманітних обліків, переведення цифр у діаграми та графіки, проведення аналізу, створення кросвордів, форми тошо.

     PowerPoint — дозволяє професійно підготувати презентацію, з використанням графіки та ефектно виготовленими тезами. Але, що найбільш чудово, що ви можете перетворити документ, створений у процесорі Word, до презентації завдяки лише одному натисканню кнопки миші. Крім того, за допомогою PowerPoint можливо створити окремі малюнки, та внести їх до текстів, або доповнити малюнок, будь-якими додатками. PowerPoint - можливо використовувати для підготовки презентацій та слайд-фільмів. Він надає можливості користувачу виконувати все необхідне - потужні функції роботи з текстом, які містять створення контуру тексту, засобів для малювання, побудову діаграм, великий набір стандартних ілюстрацій тощо.

Переглянути приклади використання офісних програм, як дидактичного матеріалу: прейти за посиланням.


неділю, 19 червня 2016 р.

Мережеві опитування засобами GoogleForm

Мережеві опитування засобами GoogleForm    

 Зробити урок більш захоплюючим з використанням інформаційних технологій вже обов'язок кожного вчителя. Одним із різновидів цікавих електронних засобів освітнього призанчення є Google-форми.
     За допомогою Google-Форми можна легко створювати опитувальники, вікторини, анкети. Підходить для організації засобів діагностики і моніторингу виконання домашнього завдання та самостійної роботи на уроці. Це дозволить вчителю в режимі онлайн швидко та без особливих зусиль перевірити знання та вміння учнів або зібрати анкетні дані.
     Для створення даного мережевого опитування достаньо мати власний акаунт на сервері Google. Дана форма містить не лише завдання закритої форми (обрати варіант відповіді з запропонованих), а й відкритої форми - конкретна відповідь учня, яка вводиться в текстове поле.

Приклад Google-форми на тему "Системне програмне забезпечення"